Erotický veletrh 2020
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
queens_150_150
Sex po telefonu
Dana

Miluji, když mi ho tam vráží dva chlapi najednou. Dokážu se u toho udělat několikrát za sebou. Už jen to, když na to myslím, mě to přivádí k šílenství…… Chceš si mě poslechnout?

Reklama
satine150x150

Mužský pach dodává ženám větší chuť na alkohol - Novinky ve světě erotiky

Mužský pach dodává ženám větší chuť na alkoholzpět

tisk TISK     email POSLAT
Mužský pach dodává ženám větší chuť na alkohol
Mužský pach dodává ženám větší chuť na alkohol
06.09. 2019
Ženy, které jsou vystaveny působení mužských feromonů, mají výraznou tendenci k vyšší konzumaci alkoholu. Odhalil to nejnovější experiment psychologů z University of South Florida, kteří podle výsledků výzkumu usuzují, že důvodem může být kulturní asociace mezi pitím alkoholu a sexuální aktivitou.

Nová studie vědců z katedry psychologie z University of South Florida, kterou zveřejnil odborný časopis Experimental and Clinical Psychopharmacology, ukazuje, že mužský pach může ovlivňovat to, kolik alkoholu žena v přítomnosti daného muže vypije.

Experimentu se účastnilo více než stovka žen ve věku od 21 do 31 let. Ty byly rozděleny do dvou skupin, z nichž jedna obdržela vzorky vůní s přídavkem uměle vyrobeného androstenonu – feromonu obsaženého v lidském potu – druhá vzorky pouze s vodou. Ženám bylo řečeno, že testují pánskou kolínskou, a poté dostaly možnost vypít dvě sklenice nealkoholického piva. Během deseti minut vypily ženy ze skupiny čichající vůně s feromony o desetinu více než ženy z druhé skupiny.

Alkohol a sex jdou ruku v ruce

Vědci dle výsledků usoudili, že mužský pach vyprovokoval v ženách větší chuť na alkohol, neboť existuje silná kulturní asociace mezi pitím a sexem. »Randění i jiné formy interakce předcházející sexu jsou v naší kultuře poměrně pevně svázány s pitím alkoholických nápojů,« upřesnil k tématu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

»Díky alkoholu se lidé cítí uvolněnější, bezprostřednější a mají vyšší sebevědomí ve vztahu k opačnému pohlaví. Snadněji tak navazují kontakt s atraktivním protějškem, rozvíjí se také jejich sexuální fantazie a otevírá prostor pro nové zážitky a praktiky,« dodal Durčák.

Ženské feromony zvyšují konzumaci alkoholu také u mužů

Souvislost mezi feromony opačného pohlaví a pitím alkoholu se ovšem netýká pouze žen. Nový experiment byl totiž ve skutečnosti obrácenou verzí výzkumu z roku 2015 publikovaného v témže odborném periodiku. Tato dřívější studie odhalila, že jsou-li muži vystaveni feromonům, jež ženy vydávají během plodného období menstruačního cyklu, zvyšuje se u nich konzumace alkoholu.
Obrázky ke článku
Mužský pach dodává ženám větší chuť na alkoholMužský pach dodává ženám větší chuť na alkoholMužský pach dodává ženám větší chuť na alkohol
diskuze
Reklama
satine468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid