AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
livechat150x150
Sex po telefonu
Dita

Chceš zaučit zajíčku a ukázat jak chutná pravý sex? Tak to jsi tady správně, jen já ti poradím jak na věc a pokud budeš se mnou spokojený, můžeme to vyzkoušet společně.

Reklama
catering_150_150

Odborníci vyvrátili nespolehlivost HIV testu - Novinky ve světě erotiky

Odborníci vyvrátili nespolehlivost HIV testuzpět

tisk TISK     email POSLAT
Odborníci vyvrátili nespolehlivost HIV testu
Odborníci vyvrátili nespolehlivost HIV testu
22.04. 2011
Ve čtvrtek 21. dubna 2011 se v restauraci OBČANSKÁ PLOVÁRNA uskutečnila tisková konference k příležitosti čtyřměsíčního působení revolučního testu na HIV. INSTItest je první produkt svého druhu na českém trhu, který dokáže detekovat virus HIV v krvi nakaženého za pouhých 60 vteřin. Koncem minulého roku ho u nás představila kanadská firma BioLytical Laboratories.

Hlavními body tiskové konference, které se zúčastnili Mgr. Jindřich Vobořil z Úřadu vlády ČR, ředitel sekce protidrogové politiky a sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, MUDr. David Jilich, lékař infekčního oddělení Fakultní nemocnice Na Bulovce a MUDr. Radim Uzel ze Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, bylo uvést na pravou míru fámy a spekulace, s nimiž se nový produkt v oblasti HIV testování musel za dobu svého čtyřměsíčního působení potýkat.

Z dokumentace, kterou si Ministerstvo zdravotnictví vyžádalo, a kterou zveřejnil odbor farmacie Ministerstva zdravotnictví vyplývá, že test není určen pro sebetestování. Jako diagnostikum pro sebetestování jej nelze na trh uvádět ani jej takto inzerovat. Toto varování také několikrát zaznělo na čtvrteční tiskové konferenci.
»Je pravda, že člověk, který si test zakoupí, by měl navštívit odborníka, nejlépe lékaře, kterému důvěřuje, a který mu tento test udělá. Nikomu se však návštěva odborníka nemůže nařizovat, či zakazovat,« odpověděl na otázky ohledně sebetestování sexuolog MUDr. Radim Uzel a dodal: »Nemůžeme doporučit, abyste si test dělali sami. To však v praxi neznamená, že je test životu nebezpečný. Důvodem, proč sebetestování nelze doporučit je to, že může být například chybně použit,« řekl Uzel.

Stejný názor vyjádřil také Mgr. Jindřich Vobořil z Úřadu vlády ČR, pro kterého je prvořadá především prevence a informovanost.

»Je důležité, aby se s těmito testy vyráželo především do terénu, kdy kvalifikovaný pracovník otestuje ty, kteří si píchají drogy nitrožilně a jehlu použijí vícekrát. Zde totiž hrozí velké riziko nakažení. Je proto nezbytné lidi informovat také o této problematice,« uvedl Vobořil s tím, že sám učil o problematice HIV v Afghánistánu, kde o této nemoci neměli domorodci ani základní informace.
»Vítáme jakoukoli snahu zvýšit zájem o problematiku HIV. Každá prevence a testy jsou velkým přínosem,« uvedl MUDr. David Jilich v reakci na negativní postoje k existenci rychlotestu INSTI. Z jeho praxe se testovaní nejvíce ptají na spolehlivost a načasování. »Každý, kdo si test nechá udělat se ptá, zda je výsledek stoprocentní. Dále je zajímá, zda měsíc po možném riziku je dostatečným odstupem nebo je potřeba si udělat další test,« řekl Jilich s tím, že nejvhodnější inkubační doba pro 95% lidí se pohybuje mezi 4 až 6 týdny od možné nákazy a pro dalších 5% o něco málo déle.

V lednu 2011 bylo odhaleno 24 nových případů HIV pozitivních, v únoru 2011 k nim přibylo dalších deset nakažených.

Test, který stojí 450 korun je volně prodejný v lékárnách a je možné jej objednat do 24 hodin. Zájemci o protestování o něj mohou požádat svého praktického lékaře i gynekologa.


diskuze
Reklama
neon-club-_468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid