AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
sweet-paradise_150x150
Sex po telefonu
Verča

Jedno číslo mi nestačí, chci to pořád a neustále mám chuť na pořádný ocas v moji šťavnaté kundičce. Zajíčci jsou vítáni, ráda zaučím i ty nezkušené.

Reklama
neon-club-_150x150

Pohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizika - Novinky ve světě erotiky

Pohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizikazpět

tisk TISK     email POSLAT
Pohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizika
Pohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizika
07.05. 2020
Pohlavní nemoci přestaly být pro mnohé Čechy strašákem. Lidé mají pocit, že vše je v dnešní době díky moderní medicíně řešitelné, ale jsou na omylu. Rizika spjatá s celou řadou nemocí mohou být velmi závažná a podceňovat je se rozhodně nevyplácí.
„Za posledních pět let jsme na naší klinice zaznamenali nárůst počtu nemocných s pohlavní chorobou na dvojnásobek, nejčastější jde o genitální bradavice. Ale na vzestupu jsou i další choroby,“ upozorňuje přednostka dermatovenerologické kliniky pražské Nemocnice Na Bulovce Jana Hercogová.
Podle ní je to dáno zejména špatnou informovaností populace. Lidé absolutně ztrácejí přehled o rizicích těchto onemocnění. Zatímco počátkem devadesátých let byla masivní osvěta, dnes tomu tak vůbec není.
„Dnes bychom si jen těžko vzpomněli, kdy jsme v poslední době viděli plakát nebo klip, který by upozorňoval na nebezpečí HIV a dalších pohlavně přenosných chorob. Domnívám se, že v tom máme dluh, a především nová dorůstající generace by si zasloužila výrazně více osvěty,“ dodává ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská.
Navíc se i u nás začínají objevovat nemoci, které se doposud objevovaly jen v exotických zemích. Mezi ně patří např. lymphogranuloma venereum nebo multirezistentní kmeny kapavky. Osvěta je tak o to důležitější.
Nejčastější nemoci
Nejčastější pohlavně přenášenou chorobou jsou genitální bradavice. Jejich nebezpečí spočívá především v tom, že potíže vyvolávají jen u jednoho až dvou procent nakažených. U ostatních, kteří nákazu nevědomky šíří, se nemoc může projevit až při oslabení, například při stresu.
„Genitální bradavice mohou pro pacienta znamenat výrazné omezení sexuálního života a vést až k depresím. Proto je důležité, aby lidé o tomto riziku věděli a dodržovali zásady bezpečného sexu," varuje doktorka Hercogová.
Dalšími velmi rozšířenými chorobami jsou pak příjice a kapavka. Za rizikové skupiny odborníci považují především promiskuitní osoby, lidi provozující placené sexuální služby a homosexuály.
„Naše klinika má v péči zhruba 1700 HIV pozitivních osob, to tvoří přibližně 60 procent z celé České republiky. Jen v loňském roce přibylo 149 nových případů. Pacientů se syfilidou jsme vloni hospitalizovali 85," uvedla primářka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová a dodala: „U více než 90 procent pacientů došlo k nákaze sexuální cestou.“

Obrázky ke článku
Pohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizikaPohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizikaPohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizikaPohlavních nemocí neustále přibývá, lidé se přestali bát a podceňují rizika
diskuze
Reklama
hostes_468_60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid