AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
queens_150_150
Sex po telefonu
Dagmar

Rychlá akce!! Udělám tě okamžitě! Zavolej a vyzkoušej sám jak jsem šikovná.

Reklama
sweet-paradise_150x150

Se sexuálním obtěžováním se na pracovišti setkala třetina Čechů, ukazuje průzkum VímVíc.cz - Novinky ve světě erotiky

Se sexuálním obtěžováním se na pracovišti setkala třetina Čechů, ukazuje průzkum VímVíc.czzpět

tisk TISK     email POSLAT
Se sexuálním obtěžováním se na pracovišti setkala třetina Čechů, ukazuje průzkum VímVíc.cz
Se sexuálním obtěžováním se na pracovišti setkala třetina Čechů, ukazuje průzkum VímVíc.cz
15.08. 2019
Záleží zaměstnancům na jejich pracovním a osobním rozvoji, nebo preferují finanční odměny? A jakou roli hraje pověst zaměstnavatele, pro kterého pracují? Situaci na tuzemském pracovním trhu ilustruje průzkum portálu VímVíc.cz, který poskytuje jak informace a nabídky pro uchazeče o práci, tak relevantní zpětnou vazbu jednotlivým zaměstnavatelům.

Firmy v Česku by podle průzkumu měly svým zaměstnancům poskytovat prostor pro rozvoj jejich dovedností. Celkem 93 % lidí totiž uvedlo, že právě nedostatečný prostor pro pracovní rozvoj by pro ně byl důvodem ke změně zaměstnání. Nejmenší roli hraje prostor pro rozvoj u lidí se základním vzděláním, změnu zaměstnavatele by kvůli jeho nedostatku zvažovalo asi 77 % z nich.

»Ukazuje se, že trend vyhledávání informací nejen o platovém ohodnocení a místě výkonu práce, ale i firemní kultuře, vztazích s nadřízenými nebo možnostech rozvoje, které firma nabízí, nabírá u uchazečů o práci na významu. Dokazujte to i růst počtu hodnocení zaměstnavatelů na portálu VímVíc.cz, který se za poslední rok téměř ztrojnásobil. V současnosti již portál obsahuje přes pět tisíc podrobných hodnocení,« říká Ivo Prax, obchodní ředitel VímVíc.cz.

Naopak pověst firmy, ve které pracují, případně pověst zaměstnavatele (tedy faktory přítomné ve veřejné diskusi před letošními parlamentními volbami v souvislosti např. s osobností Andreje Babiše a koncernu Agrofert) hrají pro Čechy výrazně nižší roli. Špatný obraz firmy v očích veřejnosti by byl důvodem pro změnu zaměstnavatele jen pro 42 % lidí, 33 % by pak zaměstnání ani v případě špatné image firmy neměnilo.

Vůbec nejčastějším důvodem pro změnu zaměstnání je ale u Čechů výše platu, kterou označilo na 53 % dotázaných. Důležitým faktorem je také absence personálního povýšení nebo nevyhovující pracovní náplň. Zajímavým údajem pro zaměstnavatele je i preference týkající se odměňování zaměstnanců. Pokud by si mohli vybrat, 77 % z nich by preferovalo zvýšení platu, pouze zbylých 23 % benefity v jiné formě. Zvýšení platu je důležitějším faktorem pro muže než pro ženy.

„O zvýšení platu se svým zaměstnavatelem podle našeho průzkumu někdy vyjednávalo 61 % lidí, méně než polovina z nich, konkrétně 41 %, byli úspěšní. Muži vyjednávali o zvýšení platu častěji než ženy – 67 % oproti 57 %,“ vysvětluje zakladatel platformy VímVíc.cz Michal Hardyn.

Ve světle současné celosvětové vlny vystupování obětí sexuálního obtěžování (které se týká i vlivných osobností filmového průmyslu, herců či sportovců) jsou zajímavé také údaje o tomto problému na pracovištích v Česku.

Podle průzkumu VímVíc.cz se s určitou formou obtěžování se sexuálním podtextem (byť mohlo jít „pouze“ o nevhodné poznámky nebo žerty) setkalo 33 % lidí. Více se s tímto problémem setkávají ženy (37 % dotázaných) než muži (26 % dotázaných).

Průzkum probíhal online na webu VímVíc.cz formou dotazníkového šetření. Zúčastnilo se jej celkem 259 lidí, 70 % dotazovaných tvořily ženy. Zhruba polovina dotazovaných pak spadala do věkového rozmezí 25-34 let.

VímVíc.cz nabízí online kurzy, zprostředkovává pracovní nabídky a především poskytuje hodnocení firem přímo z pera jejich zaměstnavatelů. Potenciálním uchazečům o zaměstnání díky tomu poskytuje relevantní informace a lepší servis při vyhledávání pracovních nabídek.

»V současnosti web vimvic.cz navštíví přes 200 tisíc lidí měsíčně, což je nárůst 75 % oproti stejnému období v minulém roce. VímVíc.cz má 63 tisíc registrovaných uživatelů a přes 5 tisíc hodnocení zaměstnavatelů. Naším cílem je stát se jedním ze dvou největších portálů na pracovním trhu, kde bude měsíčně přibývat několik tisíc hodnocení jednotlivých zaměstnavatelů,« dodává Michal Hardyn.
diskuze
Reklama
neon-club-_468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid