AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
followme150x150
Sex po telefonu
Dagmar

Rychlá akce!! Udělám tě okamžitě! Zavolej a vyzkoušej sám jak jsem šikovná.

Reklama
sweet-paradise_150x150

Sex ve městě: Může urbanizace zvýšit porodnost? - Novinky ve světě erotiky

Sex ve městě: Může urbanizace zvýšit porodnost?zpět

tisk TISK     email POSLAT
Sex ve městě: Může urbanizace zvýšit porodnost?
Sex ve městě: Může urbanizace zvýšit porodnost?
18.05. 2016
Města mohou být za »hřbitovy porodnosti« označována neprávem.

- Zatímco urbanizace je na vzestupu, porodnost celosvětově klesá. Až dosud jsme si mysleli, že tyto jevy spolu vzájemně souvisí.

- Nicméně nové výzkumy ukazují, že porodnost ve 41 velkých evropských a amerických městech je ve skutečnosti o 7% vyšší, než je národní průměr v jednotlivých zemích.

- A dokonce i města s nejvyššími náklady na život, jako jsou Londýn, New York nebo Stockholm vykazují zvýšenou porodnost.

Přestože urbanizace byla historicky spojována se snížením porodnosti, aktuální výzkum mýtus, že města jsou »hřbitovy plodnosti«, vyvrací. Společnost Allianz nedávno provedla studii, která zjistila, že porodnost ve 41 velkých evropských a amerických městech je ve skutečnosti vyšší, než
je národní průměr v jednotlivých zemích.

Zatímco v posledních desetiletích zažívají města netušený růst, porodnost celosvětově významně klesá. Někteří odborníci na demografii si myslí, že se na poklesu porodnosti mohou podílet také životní podmínky, které lidi do měst přitahují, jako jsou například lepší přístup ke vzdělání, lepší možnosti získání zaměstnání pro ženy či lepší možnosti pro plánování rodiny.

Nicméně poslední průzkumy potvrzují, že města v rozvinutých zemích zažívají »mini baby boom«. Rozšířenost tohoto trendu potvrdil nedávný průzkum Divize penzijních produktů firmy Allianz, která je jednou z největších pojišťoven na světě. Výsledkem průzkumu byla skutečnost, že porodnost ve 41 velkých evropských a amerických městech je v průměru o 7% vyšší než je celonárodní průměr v zemi, kde se dané město
nachází.

Pro účely tohoto výzkumu byla porodnost ve městech Evropy a USA vypočtena ze statistických údajů a porovnána s jednotlivými celostátními hodnotami porodnosti.

Do průzkumu byla zařazena hlavní a velká města Evropy s více než 1 miliónem obyvatel. Odborníci zjistili, že vyšší porodnost se v těchto městech vyskytuje napříč hranicemi jednotlivých států. Například v Lisabonu byla průměrná porodnost o 50 % vyšší, než je celostátní průměr Portugalska, ve slovenské Bratislavě pak o 31 % vyšší a v
britském Birminghamu pak o 17% vyšší.

V USA byla přepočtená hodnota porodnosti pro New York City o 5% vyšší, než je celostátní průměr, v Chicagu pak o 3 % vyšší a v Dallasu dokonce o 17% vyšší.

»Překvapující je, že města s nejvyššími náklady na život a nejvyššími cenami nájmů, mají i přesto vyšší porodnost než je celonárodní průměr v dané zemi,« řekla Brigitte Miksa, ředitelka Divize penzijních produktů pojišťovny Allianz. »Platí to pro New York City, Mnichov (+5%), Londýn (+8%), Stockholm (+13%), Kodaň (+14%) a Oslo (+16%). Růst porodnosti v některých velkých městech je tažen zejména lepšími příležitostmi pro získání zaměstnání, které umožňuje rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, kvalitnější infrastrukturou s lepšími možnostmi pro hlídání a péči o děti, vyšší ochotou spolu žijících párů mít děti a také nárůstem imigrace.

Odborníci z pojišťovny Allianz nicméně varují, že i když je »baby boom« ve městech pozitivním demografickým jevem, nedokáže to úplně vyřešit problémy související se stárnutím populace.

Z měst, která byla do výzkumu zařazena jenom Dallas a Birmingham mají průměr porodnosti na ženu 2,1, což je hodnota, kterou je nezbytně nutné udržet, aby se populace sama přirozeně obnovovala bez vlivu imigrace.

V pěti dalších městech - Bruselu, Stockholmu, Oslu, Londýně a New Yorku je hodnota porodnosti stále pod touto mezní hranicí.

Briggite Miksa říká, že »země stále potřebují hledat další způsoby k udržení svých populací a k financování veřejných služeb a penzijních systémů.«
diskuze
Reklama
spolecnik_468_60.gif
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid