AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
neon-club-_150x150
Sex po telefonu
Petra

Tak kam se mi vystříkáš? Máš to raději do pusinky nebo to celé naboucháš do mě? Udělej mi to podle libosti, nejsem proti.

Reklama
followme150x150

Sexuální pracovnice to nemají lehké... - Novinky ve světě erotiky

Sexuální pracovnice to nemají lehké...zpět

tisk TISK     email POSLAT
Sexuální pracovnice to nemají lehké...
Sexuální pracovnice to nemají lehké...
04.05. 2016
Devět z deseti žen, které poskytují sexuální služby, bylo při práci vystaveno násilí. Nejčastěji se násilí dopouštějí zákazníci sexuálních pracovnic. Násilí ale přichází i ze strany majitelů a personálu erotických klubů, kolegyň, partnerů či dokonce policie. Nemuselo by tomu tak být. Na to upozorňuje unikátní výzkum organizace ROZKOŠ bez RIZIKA, který zkoumal rozsah násilí v sexbyznysu a možnosti, jak mu předcházet.

Publikace s názvem Tak tohle ne!, kterou vydává ROZKOŠ bez RIZIKA (http://www.rozkosbezrizika.cz/ke-stazeni/soubory/tak-tohle-ne-analyza-nasili-v-sexbyznysu-a-jeho-reseni/detail), zachycuje násilí, kterému čelí sexuální pracovnice v jeho různých podobách a souvislostech. Jedná se o první komplexní studii k tomuto problému v naší zemi.

Poskytování sexuálních služeb v České republice sebou v současné době nese značné riziko násilí. Od zákazníků, kteří jsou nejčastějšími pachateli, musí ženy čelit zpravidla více druhům násilí zároveň. Každá pátá sexuální pracovnice např. zažila souběh sexuálního, fyzického a ekonomického násilí podobně jako paní Jana, které šlo dokonce o život: »Mně se jednou stalo to, že mě vzal zákazník k sobě domů na byt. Když jsem mu řekla o peníze dopředu, tak jsem dostala pistoli k hlavě a musela jsem mu to oddělat úplně zdarma všechno a bez ochrany,« svěřila se paní Jana tazatelkám výzkumu. Téměř třetina dotázaných také zažila vynucení sexu zákazníkem! bez kondomu nebo zamezení v pohybu a držení na místě.

Násilí, kterému čelí sexuální pracovnice, je výsledkem mnoha faktorů zahrnujících např. společenské stigma nebo dopady represivních opatření typu městských vyhlášek vytlačujících ženy za hranice obcí. Velkým problémem je slabé postavení obětí trestné činnosti. »Neplatí však běžně zažitý mýtus, že násilí k sexbyznysu neodmyslitelně patří,« upozorňuje Lucie Šídová, autorka jedné ze statí a výkonná ředitelka ROZKOŠE bez RIZIKA. »Násilí mohou alespoň částečně předcházet samotné sexuální pracovnice, pokud budou vybavené dostatkem znalostí a dovedností v této oblasti. Změna však musí přijít také ze strany státu a samospráv, které mají vliv na společenské klima a legislativu, která prostředí sexbyznysu významně ovlivňuje,« doplňuje Šídová.

Složitost situace ilustruje zjištění, že nejohroženější jsou ženy, které do sexbyznysu vstupují nově. »S ohledem na skutečnost, že sexuální práce není v ČR uznaná jako legitimní profese a s prací v sexbyznysu je spojené silné stigma, se ženy, které do sexbyznysu nově vstupují, ke strategiím, jak se násilí bránit, dostávají obtížně. Strategie si totiž ženy předávají zpravidla mezi sebou, což ovšem v silně konkurenčním a nejistém prostředí, může být problém,« vysvětluje vztahy mezi dopady politiky a možnostmi individuální obrany ze strany žen Lucie Šídová.

»Východisko ze současného neuspokojivého stavu lze hledat v uznání legitimnosti sexuální práce a přiznání jejího pozitivního vlivu na lidskou sexualitu,« myslí si spoluautorka studie a generální ředitelka R-R Hana Malinová a zdůrazňuje, že »i přes vlastní ochranu či podporu žen ze strany organizace ROZKOŠ bez RIZIKA zůstávají sexuální pracovnice na problém samy. Pokud je jejich činnost společností odsuzována, dává to různým deviantům do ruky prapor záchrany lidstva opravňující je páchat na ženách ty nejhnusnější formy násilí«.

Hlavní závěry studie ukazují na nutnost destigmatizace a dekriminalizace sexuální práce.

Výzkum ROZKOŠE bez RIZIKA se tak př! ipojuje k výsledkům stovek zahraničních studií, které dokládají přímou souvislost mezi chápáním sexuální práce promítnutém do politik vůči prostituci a mírou násilí, které jsou ženy při práci vystaveny.

ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s. (R-R) vznikla v roce 1992. Posláním neziskové organizace je zlepšovat postavení sexuálních pracovnic a snižovat rizika, která s sebou práce v sexbyznysu přináší. R-R ženám ze sexbyznysu nabízí sociální, zdravotní a terapeutické služby a internetové poradenství. V současné době má tři poradenská centra (Praha, Brno, Č. Budějovice), devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací.

Organizace pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. V posledních letech se cíleně věnuje rozvoji sexuální asistence v ČR. Více na www.rozkosbezrizika.cz.
diskuze
Reklama
neon-club-_468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid