AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
followme150x150
Sex po telefonu
Petra

Tak kam se mi vystříkáš? Máš to raději do pusinky nebo to celé naboucháš do mě? Udělej mi to podle libosti, nejsem proti.

Reklama
satine150x150

Třetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkum - Novinky ve světě erotiky

Třetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkumzpět

tisk TISK     email POSLAT
Třetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkum
Třetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkum
22.12. 2019
Erotické pomůcky či sexy prádlo patří mezi dospělými k velmi oblíbeným vánočním dárkům. Na letošní Vánoce pořídila či plánuje pořídit erotické dárky téměř třetina Čechů. Nejčastěji nakupují erotické prádlo, oleje pro erotické masáže či vibrátory. Zatímco ženy nejvíce pořizují erotické pomůcky jako společný dar a čtvrtina si sexy dárek klidně pořídí sama pro sebe, muži v 6 z 10 případů cílí na svou partnerku. Za erotické dárky pak Češi nejčastěji platí 500 až 1000 korun.

Nejnovější průzkum realizovaný agenturou Ipsos pro sexshop Růžový slon potvrdil, že erotické pomůcky a sexy prádlo patří mezi oblíbené vánoční dárky Čechů a Češek. Na letošní Vánoce je plánuje pořídit celkem 31,7 procenta lidí. Častějšími nákupčími jsou přitom s 56procentním podílem muži. Největší zastoupení mezi nakupujícími erotických dárků patřilo lidem ve věkových kategoriích od 27 do 35 let (24 procent) a od 18 do 26 let (asi 23,5 procenta). Nejmenší podíl pak zaujímali lidé od 54 do 65 let. Do online průzkumu se zapojilo celkem 1041 respondentů z České republiky – 541 mužů a 500 žen – ve věku 18 až 65 let. Sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Vede klasika: erotické prádlo
„Co se týče typu pořízených či plánovaných dárků, poměrně suverénně vede sexy prádlo s téměř 60procentním podílem. Ještě častěji než muži jej přitom nakupují ženy a nejvíce kupujících spadá do věkové kategorie 27 až 35 let. Na pomyslné druhé příčce se umístil masážní olej pro erotickou masáž, který volí zhruba 38 procent kupujících. Třetím nejoblíbenějším dárkem je vibrátor s celkovým 35procentním podílem. Čtvrté místo poté patří poutům či jiným BDSM hračkám, přičemž nejsilnější podíl těch, kdo tento typ zboží nakoupili či hodlají nakoupit, je ve věkové kategorii 18 až 26 let,“ popisuje výsledky výzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Vedou dárky pro partnery a nákup na internetu
Erotické dárky lidé většinou pořizují pro svého partnera či svou partnerku (ve 41,5 procentech případů). Zhruba 4 lidé z 10 nakupují tento druh zboží jako společný dar, přičemž více jak dvakrát častěji tak činí ženy, pro které je to zároveň nejčastější určení dárku. Dámy si také ve zhruba čtvrtině případů kupují erotické dárky samy pro sebe. Samo sebe naopak obdarovává jen 6,5 procenta mužů. V ohledu cenové hladiny 45 procent lidí utratí za sexy dárky 500 až 1000 korun, nad tisícovku pak zaplatí téměř třetina (30,6 procent). Nejvyužívanějším prodejním kanálem jsou přitom e-shopy, kde nakoupí 63 procent lidí. Kombinaci online i offline nákupu využije 16 procent lidí, 13 procent pak nakoupí výhradně v kamenných prodejnách. „Rostoucí oblibu nákupu erotického zboží přes internet pozorujeme již několik let. Pro lidi je to velmi pohodlné, především si však cení diskrétnosti, kterou online nákup nabízí,“ dodává Adam Durčák.
Obrázky ke článku
Třetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkumTřetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkumTřetina Čechů nakoupí na Vánoce erotické dárky, ukázal průzkum
diskuze
Reklama
hostes_468_60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid