AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
satine150x150
Sex po telefonu
Ester

Máš rád extrém? Chceš si ho v pohodlí užít z domu? Stačí jen zvednout sluchátko a zavolat na mé číslo. Čeká tě ten nejperverznější sex, o kterém se ti ještě nikdy nesnilo.

Reklama
queens_150_150

Vědci zkoumali, jak dlouho trvá zamilovanost - Novinky ve světě erotiky

Vědci zkoumali, jak dlouho trvá zamilovanostzpět

tisk TISK     email POSLAT
Vědci zkoumali, jak dlouho trvá zamilovanost
Vědci zkoumali, jak dlouho trvá zamilovanost
29.07. 2013
Říká se, že zamilovanost vydrží jen pár týdnů, měsíců, maximálně dva roky. Když se ale na tyto pověry zaměřili lékaři, zjistili, že zamilovaní mohou být lidé i po více než dvaceti letech. Pokud takovou lásku najdou, jsou navíc i šťastnější a klidnější.

Lékaři se totiž pokusili lásku a zamilovanost změřit. Tým neuroložky Bianky Acevedové zapojil do hledání odpovědi magnetickou rezonanci. Tou měřili aktivitu v mozku u čerstvě zamilovaných dvojic, ale i u párů, které spolu žijí více jak dvacet let.

Nejprve našli pro pokus intenzivně zamilované páry. U nich pak pomocí přístrojů zmapovali aktivitu zamilovaných mozků, respektive zjišťovali, která centra v mozku zamilovanost zaktivizuje. Když lékaři pochopili, co se v láskou poblázněné hlavě děje, napadlo je tyto výsledky zkonfrontovat s páry, kteří spolu žijí již jednadvacet let. Když jim lékařka Acevedová ukázala fotografii jejich protějšku, jejich mozek se ukázal být stejně aktivním jako mozek těch, kdo byli čerstvě zamilovaní.

Přesto vědci objevili malý, zato však zásadní rozdíl. Zatímco mladá láska je plná úzkostí ze strachu o ztrátu čerstvě milovaného partnera, letitá láska je plná jistoty a důvěry. Tomu odpovídal i klinický nález. U manželů po dvaceti letech už nebylo tolik aktivní centrum pro zpracování úzkostí, naopak mnohem aktivnější bylo centrum řídící pocity klidu a pohody.

No, něco na tom bude. Ale - kdo z nás myslí jen na manželku nebo na manžela, a nepoohlédne se občas bokem, co...?
diskuze
Reklama
club-161_468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid