AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
satine150x150
Sex po telefonu
Petra

Tak kam se mi vystříkáš? Máš to raději do pusinky nebo to celé naboucháš do mě? Udělej mi to podle libosti, nejsem proti.

Reklama
followme150x150

Více než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcí - Novinky ve světě erotiky

Více než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcízpět

tisk TISK     email POSLAT
Více než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcí
Více než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcí
26.09. 2019
Sexuální dysfunkce postihují více než polovinu mužů nad čtyřicítkou, nevyhýbají se však ani mladším. Mnoho mužů se navíc za své obtíže stydí natolik, že o nich vůbec nemluví a nechodí k lékaři. Sexuální obtíže partnera vážně dopadají i na ženu, narušují partnerský vztah a často vedou k rozchodu. Ženy se tak mužům s těmito problémy spíše vyhýbají. Podle nového průzkumu by například 40 procent žen nikdy nerandilo s mužem s nízkým libidem nebo erektilní dysfunkcí, více než čtvrtina by pak kvůli těmto problémům ukončila i již probíhající vztah.

Podle nejnovější studie čínských vědců uveřejněné v odborném žurnálu Biomedicine & Pharmacotherapy trpí nějakou formou sexuální dysfunkce v různé intenzitě až 52 procent mužů ve věku 40 až 70 let. Problémy v sexu se ale nevyhýbají ani mladším ročníkům: dle staršího průzkumu publikovaného v The Journal of Sexual Medicine například erektilní dysfunkce postihuje zhruba čtvrtinu dospělých mužů pod 40 let věku.

„Sexuální dysfunkce bývá pro muže velmi stresující záležitostí. Společnost mužskému pohlaví dává tradičně nálepku ‚sexuálních dravců‘. Od muže se očekává, že bude v otázce sexu vždy aktivní a při chuti. Problémy v sexu se pak podepisují na psychice a sebevědomí muže, což následně může obtíže znásobit,“ upozorňuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Muži ovšem nejsou jediní, komu jejich sexuální dysfunkce dělají těžkou hlavu a mají na ně negativní dopady. Nedávný průzkum online terapeutické kliniky Between Us ukázal, jak sexuální potíže svých partnerů i náhodných známostí vnímají ženy.

Vztah s mužem s erektilní dysfunkcí? Pro 40 procent žen nemyslitelné

Průzkum klinika provedla na vzorku zhruba tisícovky žen. Ty za celkově nejproblematičtější sexuální dysfunkci označily nízké libido (38 procent), na druhé místo pak dosadily erektilní dysfunkci (28 %). O třetí příčku se dělí předčasná a opožděná ejakulace se shodnými 17 procenty. Nízké libido muže bylo nejhorším problémem zejména pro single ženy, ty ji na prvním místě jmenovaly ve 41 procentech případů. Zadané ženy naopak nízké libido trápilo jen z 29 procent, více je znepokojovala erektilní dysfunkce (36 procent). Čtyři z deseti žen se rovněž vyjádřily, že by nikdy nerandily s mužem, který by se potýkal právě s erektilní dysfunkcí nebo nízkým libidem.

»Sexuální dysfunkce mohou ve vztahu způsobit řadu komplikací, vedou k nespokojenosti, hádkám, navíc často komplikují početí potomka. Průzkum tak ukazuje, že se ženy snaží těmto problémům předejít už jen tím, že se mužům se sexuální dysfunkcí vyhýbají,« komentuje Adam Durčák. Potíže ovšem mohou samozřejmě nastat třeba i dlouho poté, co spolu partneři začnou randit a žít. V takovém případě mohou problémy vést i k rozpadu vztahu. Podle průzkumu by kvůli nízkému libidu partnera vztah ukončilo 29 procent žen, čtvrtina pak kvůli erektilní dysfunkci, 16 procent kvůli opožděné ejakulaci a 14 procent kvůli předčasné ejakulaci.

Jste mistři v předehře? Pak vás téměř polovina dam vezme na milost i s dysfunkcí

Jakkoliv jsou však mužské sexuální problémy pro ženy nepříjemné, celých 45 procent respondentek by bylo ochotných zůstat ve vztahu s partnerem, který sice trpí nějakou sexuální dysfunkcí, ale zato má rád předehru a je v ní dobrý. Co se týče předehry, ta je pro většinu žen, konkrétně 57 procent, důležitější než výdrž muže. Důležitost předehry pak dle průzkumu roste s věkem: mezi ženami v kategorii 18 až 24 let ji před výdrží upřednostňuje 48 procent, ve věku 35 až 44 let pak 57 procent a v kategorii 54 let a více je důležitější pro 68 procent dam.

Obrázky ke článku
Více než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcíVíce než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcíVíce než polovina mužů trpí sexuální dysfunkcí
diskuze
Reklama
followme468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1147 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid