AAA Excklusive Club Praha
Hledání
Vlastní vyhledávání

Reklama
neon-club-_150x150
Sex po telefonu
Petra

Tak kam se mi vystříkáš? Máš to raději do pusinky nebo to celé naboucháš do mě? Udělej mi to podle libosti, nejsem proti.

Reklama
queens_150_150

Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli... - Novinky ve světě erotiky

Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli...zpět

tisk TISK     email POSLAT
Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli...
Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli...
19.05. 2015
Orgasmus ženy je něčím, co zůstává zahaleno rouškou tajemství, ale o to více lákavým tématem pro muže, ale i pro něžné pohlaví jako takové. Pánové často berou za osobní selhání, když žena nedosáhla při sexu vyvrcholení, dámy zase postupem let poznávají své tělo a zjišťují, jaké jsou spouštěče jejich slasti a kde mají žádané body přinášející pocit absolutní extáze. Pojďme se nyní podívat na ženský orgasmus řečí čísel a některých méně známých fakt.

Každá žena?

Je schopna orgasmu dosáhnout každá žena? Ale kdepak. Cca dvacet procent žen je takzvaně anorgastických, ovšem to ani zdaleka neznamená, že by se jim sex nelíbil a nic jim neříkal. Naopak působí jim příjemné prožitky, jen nepoznají onu třešinku na dortu, a to ani při masturbaci. Jen zcela nepatrnému procentu dam sexuální radovánky vůbec nic neříkají a jsou jim protivné. Dokonce bychom mohli v této souvislosti mluvit nikoli o procentech, nýbrž o promilích…

Věk
Dosáhnout orgasmu není úplně snadné, zvláště když je dívce patnáct či šestnáct let. Většinou platí, že až teprve s přibývajícím věkem se stává orgasmus ženy pravidelnějším. Nejlépe si ho užívají ženy mezi třicítkou a čtyřicítkou. Jsou nejaktivnější, stále ještě plně pohyblivé a vitální – a navíc již dobře vědí, co chtějí a co od partnera (případně svého těla, jak píšeme na protější stránce) očekávají.

Stálý partner
Je orgasmus pravděpodobnější se stálým partnerem, nebo s nějakou náhodnou známostí? Pokud dlouhodobý vztah muže a ženy zevšedněl, pak jistě při tzv. milování na jednu noc prožije dáma mnohem větší pocit vzrušení. Ale s orgasmem je to bez záruky. Podle nejnovějších průzkumů totiž jen minimum žen (konkrétně 11 procent) dokáže mít orgasmus, když se poprvé miluje s novým partnerem. Většina si tedy nejdříve potřebuje zvyknout a trochu se v posteli se svým protějškem sehrát. A ještě maličkost: dokonce celých 67 procent žen začíná zažívat pravidelné vyvrcholení až po přibližně půl roce trvání vztahu. Budiž tedy velebena dlouhodobá partnerství, nehledě na to, že i pohlavní orgány muže a ženy se navzájem velikostně přizpůsobují, a proto nečekejte, že si vše sedne hned na počátku »chození«. Ale rozhodně nelámejte hůl nad dlouhodobými vztahy – jsou zapotřebí a mají něco do sebe. A to i v sexu!

Délka sexu
Kdy je sex ještě krátký, a kdy už únavně dlouhý? Někdo sní o promilované celé noci, jiný si chce užít sice intenzivní, ale raději krátké vzrušení. Dokáže žena i za poměrně kratší dobu dokráčet až na vrchol slasti?
Je o tom jeden vtip, který nerady čtou hlavně feministky. Jistě si vybavíte »story« o manželovi, jenž se ukojí na těle své choti, nandá si kalhoty a neuspokojené manželce řekne bez skrupulí: »No co, mělas na to stejnou dobu jako já.«
Nicméně, jakkoli se vtipu zasmějete, je třeba si uvědomit, že i žena může dosáhnout uspokojení mnohem dříve než muž, a to dokonce i několikrát po sobě. Jak je to tedy s onou délkou trvání sexu? Podle nejnovějších průzkumů potřebuje žena k dosažení orgasmu v průměru patnáct minut. Je to málo, nebo hodně? Na to nechť si odpoví každý pán dle své výkonnosti a ochoty udělat něco pro svoji vyvolenou.

Pokaždé?
Už byla řeč o stálém partnerství jako o něčem, co paradoxně pomůže kvalitě milování a frekvenci orgasmu ženy. Nicméně, je dobré vědět, že partnerka nezažívá, a logicky ani nemůže zažívat, vyvrcholení při každém sexu. Podle britského serveru Marie Claire dosahují zadané a věrné ženy orgasmu »jen« v 61 procentech případů. Opět nebudeme hodnotit, zda je do dostačující číslo či nikoli, spíše chceme upozornit, že není třeba hledat orgasticky spolehlivějšího partnera, protože je velká pravděpodobnost, hraničící s jistotou, že i v novém vztahu zažijete po určité chvíli totéž co v tom předchozím.

Předstírání
Dvě třetiny žen přiznávají, že minimálně jednou, ne-li častěji orgasmus předstíraly. Důvod? Ten nejčastější je nasnadě. Dokonce 78 procent z nich uvádí, že nechtějí, aby se partner cítil zklamaně, jelikož nedokázal splnit svoji mužskou úlohu a uspokojit ženu. Více než polovina dotázaných navíc tvrdí, že jsou k předstírání motivovány vidinou brzkého ukončení sexuálních hrátek. A pak že jsou ženy těmi, co vyžadují dlouhý sex…!
Nicméně, jedna statistika pány zřejmě vyděsí ještě více. Podle aktuálního průzkumu každá čtvrtá žena přiznává, že raději sehraje ochotnické představení, jelikož je jim už dopředu jasné, že právě onen konkrétní muž je nemůže uspokojit nikdy.

Znalost vlastního těla
Jestliže jsme v posledním odstavci tak trochu popíchli pány, nyní si posloužíme pro změnu na dámském čtenářstvu. Totiž, schopnost dosáhnout pravidelného orgasmu nesouvisí ani tak s tím, jestli je dotyčný muž postelovým přeborníkem nebo ne. Pokud dáma nezná plně potřeby svého těla a nerozumí mu, může být chlap klidně gigolo, přesto ženu na maximum nerozpálí. A i nezkušení či postelově ne zcela šikovní muži, pokud mají partnerku znalou sama sebe, mohou excelovat a přivádět ženu k orgastické slasti, po níž se chvěje zem.

Druhy
Podle statistik až třetina žen nikdy nezažila vaginální orgasmus a její tělo na to není uzpůsobeno. Z dalších 70 procent pak více než polovina není schopna vaginálního orgasmu dosahovat pravidelně, ale jen občas. Bůh je však spravedlivý. A proto vynalezl klitoridální orgasmus. Pro mnohé ženy je dráždění poštěváčku absolutním vrcholem, který kdy pocitově mohou zažít. A užívají si ho leckdy i ty, které nejsou o vaginální orgasmus ochuzené.
Hovoří se navíc i o bodu G i dalších orgastických bodech ženského těla, které určité procento žen uvádí jako spouštěče vrcholné slasti (šíje, ušní boltec, chodidla atd.). Zkrátka, ženy mají silnější pohlaví čím překvapovat, a to je dobře. Právě tím se činí záhadnějšími, ale zároveň i lákavějšími a přitažlivějšími.

František Houska
(autor je psycholog a sexuolog)

Obrázky ke článku
Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli...Ženský orgasmus. Co jste možná nevěděli...
diskuze
Reklama
satine468x60
Pravidla sytému | Kontakt
V databázi zaregistrováno celkem: 41 firem, 1140 společnic a 59 uživatelů

apache powered php powered xhtml valid css valid firefox valid google chrome valid ie valid opera valid