Pronajměte si přítele přes internet!
Pronajměte si přítele přes internet! 07.02. 2013 16:52
Vynalézaví Číňané našli řešení pro osamělé. Mohou si přítele pronajmout přes internet!

Tradičně každý na oslavy lunárního Nového roku míří domů k rodině. Jenže často mladí svobodní lidé hned, jak dorazí domů, slyší: »Kdy se oženíš/vdáš? Znám někoho, koho bych ti chtěl/chtěla představit...«, napsala tisková agentura Nová Čína. A to je pro mnohé nepříjemné.

Na to zareagovala řada internetových online prodejních serverů, které do nabídky zařadily inzeráty těch, kdo jsou ochotní o svátcích za peníz předstírat, že jsou partnerem či partnerkou dotyčného. »Vysokoškolačka z provincie An-chuej. Abychom se vyhnuli nedorozumění, pronajímám svůj čas, ne kteroukoli část svého těla,« uvádí jeden z inzerátů na internetové stránce Zuyou Net. »Měřím 170 cm, je mi 30 let, jsem zdvořilý, vtipný a také skvěle zpívám karaoke,« nabízí další.

A zájemců o tento přivýdělek je mnoho. Na největším čínském aukčním serveru taobao.com je nejméně 716 nabídek přítele k pronajmutí a 1495 přítelkyň »na dočasný úvazek«, dodal list Global Times. Ceny pronájmu se pohybují od 200 do 2000 jüanů (asi 600 až 6000 korun) za den podle požadované délky pobytu, a také podle vzhledu, vzdělání a vychování pronajímané osoby. »Krásné či přitažlivé dívky pochopitelně stojí víc,« napsal Global Times.