Skákal pes přes oves
Skákal pes přes oves 01.01. 1970 01:00

Normálně česky:
Skákal pes přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním myslivec, péro na klobouku. Pejsku náš, co děláš, žes tak vesel stále, nevím sám, řek bych vám, hop a skákal dále....

Valach:
Skáče hafik ces obilé, ces zelenú pastvínku, Išél za nim střílač milé, na klobúku mrcínku. Hafe víš, co robíš, že sa řechceš fčílkáj? Nevím sám, vykuádám, hop, skočíl jak pílka…

Ostravák:

Skače čuba přes obile, šibko hupe přes luku. Za ňu chachar v kamizole, fajne brko v klobúku. Kaj se vališ, co se chlameš, co se ščuřiš jako cyp? Prd ti řeknu, take zname a zas vali do kajsik.

Dement:
Hopy hafhaf přes chramst-šumi, přes travyčka mňamy mňam. Pán i flinta naňho čumi, sako z husi f čapce mam. Hafik haf, co práca fuj, že smých tlama široká, slovo já, fšak f tlamje hnuj, hopy hop jak divočág.

Nadstrážmistr Policie ČR:
Dne 18.8. t.r. jsem prováděl spolu s nstrm. Hyhlíkem pravidelnou obchůzku. Na konci ulice Polní jsme legitimovali osobu mužského pohlaví konající chůzi po poli spolu se psem, který skákal přes ječmen a proso. V osobě byl námi zjištěn M. Slivec v uniformě zaměstnance správy lesů. Muž i pes jevili známky rozjařenosti. Na přímý dotaz po příčině jejich veselí uvedl pes, že sám neví a pokračoval ve výše zmíněné činnosti. M. Slivec k dotyčné věci doznal, že pes skáče proto, že se nažral tzv. trávy. Provedli jsme zajištění obou pachatelů a sdělení obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných látek a jedů podle paragrafu 187 tr.zák.